piątek, 17 lutego 2012

CLIX. Płatne biblioteki

I cóż to za nowe pomysły prześwietna Unia Europejska nam wymyśla. Otóż chce ona jak ta bestia żarłoczna wiecznie głodna kolejną wartość naszą pochłonąć i pożreć. Zgodnie z dyrektywą jej bowiem od wypożyczenia książki z biblioteki mają mieć płacone ich autorzy a  w ten sposób biblioteki staną się najprawdopodobniej płatne.

Oto jak  na naszych oczach umiera zachodnia cywilizacja. Bezpłatne biblioteki bowiem nie są żadnym współczesnym wymysłem, tylko istniały już w antycznym Rzymie. Jak choćby te dwie które cesarz Trajan prześwietnej pamięci założył jedna łacińskim a druga greckim działom poświęcona, które na Forum Trajana po dwóch stronach jego kolumny się znajdowały. Ale współczesne kanalie, które nami rządzą wszystko wartości jakie wieki ustanowiły muszą podeptać, opluć. Wszystkiego im mało.

I tak nasze Ministerstwo Kultury a raczej rzec powinienem Ministrostwo do spraw Dekulturalizacji Państwa Polskiego ma projekt zarządzenia według którego, każde wypożyczenie książki będzie 50 groszy kosztować. Widocznie obecny Nierząd uznał, że w Polsce ludzie za dużo czytają i coś trzeba z tym zrobić? Bo jak to tak, nie może to być aby ludzie czytali. Od tego się tylko panie głupieje. Na co to komu?

Ale wszystko to wpisuje się w inne trendy, w ograniczanie programów nauczania w średnich szkołach i na uczelniach. W realizowany z premedytacją plan w Polsce i w Europie niszczenia europejskiej kultury i europejskiego dziedzictwa wyrastającego z łacińskiej cywilizacji. Zdrajcy, a możne idioci, którzy nami rządzą uznali, że po sobie zostawią tylko kulturowa pustynię, po której będzie hulał wiatr. Może wierzą w koniec świata w 2012. W końcu kto będzie jakieś książki po końcu świata czytywał?

W każdym razie płatna biblioteka jest złamaniem jednej z fundamentalnych zasad zachodniej cywilizacji mającej ponad 2000 lat tradycji. Przykre i smutne. A do tych którzy za tym zagłosują można mieć jedynie pogardę i plunąć zdrajcą w twarz.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Link within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...