wtorek, 17 kwietnia 2012

CCLXXXV. Suliszowice Skały - Skała Samcowizna

Czas opisać ostatnią z czterech głównych skał znajdujących się z omawianym rejonie Suliszowic. Tym razem będzie to Skała Samcowizna. Skała ta znajduje się blisko opisanych skał - Dziurawej Skały i Markowej Skały. Ja szlem do niej od strony Markowej Skały, ale bez problemu dostać się można tam również od strony Dziurawej Skały, jak również a może nawet najprościej idąc wzdłuż niebieskiego szlaku od tablicy znaków przy "zameczku" w Suliszowicach a następnie w pewnym miejscu mniej więcej tym, gdzie szlak niebieski rozdziela się z żółtym, należy zejść ze szlaku niebieskiego na lewo.

Skałę Samcowiznę w porze zimowej i wiosennej, gdy drzewa nie maja liści widać już z samej wioski od drogi, ale nie mam nigdzie takich zdjęć, dlatego zamieszczę zdjęcia zrobione przy samej skale.

Idąc w Stronę Skały Samcowizny od strony skały Markowej mamy taki widok na Samcowiznę.


Widok stosunkowo niepozorny, jednak skała jest faktycznie, gdy się do niej podejdzie znacznie większa niż wydaje się patrząc na nią z odległości. Podchodząc bliżej i widząc Samcowiznę w całej okazałości wygląda ona tak: Fragment skały w zblizeniu


Zbliżenie na szczyt skały porośnięty niewielkimi drzewami (chyba to sosna) i krzaczkami


Zbocze nie jest specjalnie strome i dość łatwo dostać się na sam szczyt skąd rozciąga się piękna panorama całej doliny w której znajdują się Suliszowice. Już zresztą z dołu skały można oglądać interesujące widoki.

Fragment szczytu skały od strony podejścia


Mapka z zaznaczoną skałą Samcowizną


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Link within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...