środa, 25 kwietnia 2012

CCXCVIII. Suliszowice - różne skałki część 2

Kolejną skałką znajdującą się w Suliszowicach jako warto wspomnieć jest niepozorna skała na niewielkim wzgórku w okolicy tak zwanego "zamku" w Suliszowicach. Jeśli jedzie się np. od strony Złotego Potoku, droga w pewnym momencie wznosi się do góry a po jej lewej stronie znajdują się działki na terenie jednej z nich zaś rzeczony zamek a raczej to co z niego pozostało, a nie pozostało prawie nic ;) (mapka w dalszej części notki).

Po drugiej natomiast drogi stronie, czyli po prawej znajduje się niewielki pagórek, który letnia porą bardzo niepozorny jest i drzewami pokryty. Jednak gdy pojechać tam w czasie, gdy drzewa jeszcze liści nie mają okazuje się że pagórek ten jest faktycznie sporej wielkości skałą porośniętą drzewami.

Na żadnej znanej mi mapie skałka nie nosi żadnej nazwy i jak napisałem wyżej latem w ogóle trudno zauważyć że ona tam jest jeśli się o tym nie wiem. Ale jest ;)

 Wzgórze ze skałą

Zbliżenie na skałę

Skała z bliska

Dolna cześć wzgórz bywa porośnięta popularnymi w okolicach wielu jurajskich skał przylaszczkami. A ponieważ jak zdjęcia robiłem był początek kwietnia kwitnęły przylaszczki niebieskiego koloru. Niemniej na jakąś wielką liczbę przylaszczek jak np. w samej Złotego Potoku dolinie nie ma co liczyć.

Mapka z położeniem skały
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Link within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...