poniedziałek, 27 maja 2013

DLXXIII. Pogoria itp.

Nie dam żadnych zdjęć, bo niestety do kilku lat na rowerze nie mam ze sobą aparatu. Ale po kilku tegorocznych jazdach w tym roku na Pogorię zarówno III jak i IV muszę powiedzieć, że po pracach jakie wykonano tam na przestrzeni ostatnich kilku lat jest to najlepsza i najpiękniejsza trasa do jeżdżenia na rowerze w okolicy. Zwłaszcza jazda wokół Pogorii IV jest świetna, a widoki i sama trasa wzdłuż jeziora wygląda jakby była usytuowana gdzieś nad brzegiem morza w Kalifornii a nie w Dąbrowie Górniczej na terenie byłej kopalni piasku.

Także ciekawie odnowiona jest Pogoria III. W ostatnich latach wybetonowano ścieżkę rowerową wokół jeziora, zrobiono mola, powstało wiele nowych knajpek. Połączono również trasą Dąbrowski park Zielona z Pogorią. Jeszcze tylko jakby brzegiem Przemszy podciągnięto trasę wprost pod Będziński zamek powstałaby wprost niesamowita sieć tras rowerowych. W okolicach Pogori trwa zresztą dużo dalszych prac wiec można przypuszczać, ze infrastruktura będzie dalej rozbudowywana.

Gdybym miał wymienić moje obecnie ulubione trasy na rower w okolicy to klasyfikacja czołówki byłaby taka:

-Pogoria
-Katowicki Park Leśny i dolina Trzech Stawów
-Park Chorzowski

Jeszcze kilka lat temu Park Chorzowski byłby na pierwszym miejscu, ale od lat nie ma tam większych inwestycji a zarówno Pogoria jak i Dolina Trzech Stawów ogromnie wypiękniały w  tym czasie i powstało tam mnóstwo tras i infrastruktury. Chorzowskiemu Parkowi przydałaby się również taka rewitalizacja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Link within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...