sobota, 14 listopada 2015

MCCLXXXVIII. ...

Najbardziej "zabawnym:" jeśli słowo zabawne jest tu na miejscu w kontekście wydarzeń w Paryżu jest używanie przez rożne portale określeń "szok" czy "niedowierzanie". Mówić w tym przypadku o szoku to tak jakby ktoś był zszokowany, że jak wchodzi do pokoju i naciska włącznik światła to ono się zapala. Faktycznie dziwaczne i szokujące.

2 komentarze:

 1. Może teraz rządy zachodniej Europy zaczną się trochę mitygować w tej iście straceńczej polityce drzwi otwartych dla wszystkich. Tamtejsze społeczeństwa nie były chyba aż tak bardzo lewacko postępowe jak ich władze, a teraz to wydarzenie może być (i oby było) szczególnym impulsem w dalszej dyskusji i wyborach.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Miejmy nadzieję, ale nie ma we mnie tyle optymizmu.
  W warstwie rządzącej lewactwo siedzi głęboko, że chyba nawet jakby ich rodziny ISIS mordowało to by nic nie pomogło.
  Jest co prawda druga strona i ona może zatrzymać migrację, ale muzułmanów i tak jest na tyle, że dojdzie do wojny religijnej. jeśli wygrają europejczycy to poprzez dojście do władzy skrajnych nacjonalistów i rzeź. A z tego rodzaju rządami jest tak, że jak się wykończy jednego wroga to trzeba szukać nowego. jak np. w Niemczech doszli do władzy nacjonaliści i udało im spacyfikować muzułmanów, to sie zabiorą siłą rozpędu za mordowanie Słowian.
  Stąd ja stawiam na scenariusz powolnego kolapsu zachodniej cywilizacji ale miejmy nadzieję, że się mylę :)

  OdpowiedzUsuń

Link within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...