piątek, 13 marca 2015

MCLXXXV. Ameryka

Czasami kogoś dziwi dlaczego tak bardzo nie lubię Stanów Zjednoczonych, że nawet czasem od nich wolę Rosję. Ale wystarczy popatrzeć na efekty - Rosja czy Niemcy pomimo wielu starań nie zrusyfikowali ani nie zgermanizowali Polski - opór był zbyt silny. Zabili wielu, ale nie zabili naszej duszy. Tymczasem Amerykanie są bardziej podstępni - to oni zabrali nam w Polsce, ale i w całej Europie łacińską duszę, to przez nich obecne panowanie angielskiego. To ich amerykański styl życia opanował cały świat, to ich bary, sklepy i język jest wszędzie wokół nas.

Są bardziej podstępni od rusyfikatorów i germanizatorów, gdy było wiadomo gdzie wróg i komuś stawiać opór. Są 100-kroć bardziej niebezpieczni, bo przychodzą pod pozorem przyjaźni, wabią pięknymi świecidełkami, a potem kradną ci twoją duszę. I już musisz we własnym kraju w wielu dziedzinach używać ich wstrętnego języka, wyznawać ich wartości, żyć według ich amerykańskiego stylu życia. Oni nawet cię nie będą wprost zmuszać, to inni z twojego kraju opętani amerykańską zarazą zmuszą cię do tego. Są jak dżuma.

Nie będziesz chciał żyć w amerykański sposób będziesz nikim w swym własnym kraju. Nie, nie wywiozą cię na Sybir, ani nie zastrzelą strzałem w tył głowy, ale zmuszą cię, abyś żył na ich sposób, bo nie będziesz miał innego wyjścia, zmuszą cię, że będziesz używał ich języka, bo nie będziesz miał innego wyjścia, zmuszą cię abyś splunął w twarz swym przodkom i wszystkiemu w co wierzyli i za co walczyli. Sam będziesz słuchał ich piosenek, oglądał ich filmy, chcąc nie chcąc bo są wszędzie. Nie zabijają jak Rosjanie czy  Niemcy, jak drapieżniki rozrywające swą ofiarę, ale są jak rak, jak polip, ogarną cię tysiącem wszechobecnych macek, które będą wszędzie gdzie się odwrócić, i nie będziesz mógł miejsca znaleźć gdzie go nie ma.

Wyrwią ci i całej Europie z serca łacińską duszę, nie gwałtownie, cicho i spokojnie, że nikt tego nie zauważy. Wyrwią ją i wyrzucą na śmietnik. Zamordują kilka tysięcy lat naszej historii, która przez nich nigdy już nie wróci, choć jak mówią nigdy nie mów nigdy ale osobiście mało w to wierzę. Zalali nas komercją, amerykańskim stylem życia, osiągnęli bez siły więcej niż rusyfikatorzy i germanizatorzy, zabrali nam duszę, zabierają nam język. Są sprytni, podstępni i śmiertelnie niebezpieczni. I dlatego, za łacińską duszę żywcem wyrwaną z serca Polski i Europy, za to ich nienawidzę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Link within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...