Skała jest położona kilkaset metrów od Dziurawej Skały, stojąc przy Dziurawej skale wystarczy popatrzeć w kierunku północno-zachodnim i mamy widok na Płaską Skałę a po prawej od niej na Markową skałę, którą opisze w kolejnym odcinku. Widać je o każdej porze roku, gdyż pomiędzy skałami rozciągają się pola i łąki, które nie zarastają nawet ww okresie letnim, a przynajmniej nie na tyle aby coś zasłaniało widok skał, choć oczywiście z uwagi na drzewka którymi porastają same skały lepsze widoki są zimą i wczesną wiosną.
Tym razem nazwa skały ma nieco więcej wspólnego z jej kształtem, gdyż faktycznie jej górna część do pewnego stopnia jest płaska. Acz też do pewnego stopnia tylko, bo jak można zobaczyć na zdjęciach nie tak do końca.
Płaska skała w całej okazałości
Po płaską skałą znajduje się wgłębienia, gdzie skała jest pokryta czarnym nalotem, chyba od palonych pod nią czasem ognisk. W każdym razie jest to jeden z charakterystycznych elementów, po których można ją poznać.
W zbliżeniu wygląda to tak
Po prawej stronie od skały (gdy idziemy od strony Dziurawej skały poprzez łąki) znajdują się mniejsze skałki, które w porze późno wiosennej i letniej porośnięte są małymi drzewkami i dużą ilością rozchodników. Na te małe skałki można bez problemu wyjść bez żadnego sprzętu i przez nie dostać się też na część głównej skały.
Stojąc po skałą jej wierzchołek faktycznie wygląda na płaski i dlatego może jej nazwa.
Po lewej stronie wierzchołka skały znajduje się taka niewielka wypustka skalna jak na zdjęciu poniżej.
W ten sposób wygląda Płaska Skała, gdy idziemy w jej kierunku od strony Dziurawej skały, zdjęcie zrobione z zoomem z pod samej Dziurawej Skały.
Gdy zaczniemy iść w stronę Markowej skały, wtedy Płaską skałę przysłonią drzewa i uzyskamy taki widok
Mapka z zaznaczoną skałą
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz